Překvapení.cz


  • Hry a soutěže
  • Křížovkářský slovník
  • Soutěžní kupon

p28 24939


Hlavní navigace

  • Magazín
  • Diskuze
  • Dotazy
  • Předplatné
  • Kontakty
  • Překvapení!
  • Recepty
  • Rozhovory
  • Pozvánky
  • Tipy
  • Rádce
  • Inspirace
  • Příběhy
  • Akce
  • Zajímavosti

Jste zde: Úvodní stránka › Překvapení! > Aspoň jeden od Ježíška!

velikost písma malá střední velká

Překvapení!

Úvodník

Aspoň jeden od Ježíška!

Autor: Redakce

xmas-1 22415Když byl syn malý a přestával věřit na Ježíška s tím, že dárky dětem stejně kupují rodiče, dala jsem mu za pravdu. Jasně, jak by to Ježíšek všechno stíhal?

Obstarat dárky všem dětem a ještě je stihnout na Štědrý večer roznést? To se rozumí, že mu musejí pomáhat mámy a tátové.

Dárky jsou tedy od rodičů, ale pozor, ne všechny! „Vždycky aspoň jeden dárek je od Ježíška, můžeš tomu věřit, nebo ne. Ale já sama tomu dodnes věřím," říkala jsem mu s nadějí, že si díky mému vysvětlení prodlouží čas, aby mohl s důvěrou prožívat kouzlo Vánoc.

Povedlo se, a od té doby dodnes, i když už je syn dospělý, hrajeme o Vánocích při nadílce „hru na dárek od Ježíška". Vždycky jeden z dárků vybereme s tím, že tenhle zaručeně přinesl Ježíšek. Protože kdo jiný?

Ostatně moje vysněné dárky se ani nedají zabalit do krabice s mašlí, nosím je jen ve své hlavě, či spíše v srdci, a mám radost, když mi je Ježíšek splní. Například že se celá rodina ve zdraví o svátcích sejdeme, že se na sebe těšíme a společný čas umíme smysluplně prožít. A že nám k tomu svítí betlémské světlo, které nám na náměstí dovezou skauti. I v tom je pro mě symbolika „kouzla Vánoc". Spousta lidí bude bohužel trávit svátky jinak, než by si přáli, třeba opuštěné děti či senioři, ale i lékaři, zdravotníci a jejich pacienti v nemocnicích.

O to víc je třeba vážit si pohody doma, se svými milovanými.

A to Vám všem moc za celou redakci přeji.

Iva Vondrová

 

poslat článek tisknout

Poslat článek na email



* pole s červeným zvýrazněním jsou povinná


Přihlášení

 
Zapomenuté heslo Nová registrace


Aktuální výhry

2x audiokniha + kniha: Povídky jedna báseň + Až na kraj světa

2x 2 knihy: Svěřený čas + Tíha viny

přehled výher



PŘEDPLATNÉ

Vyberte si jednu z mnoha
variant předplatného,
která bude vyhovovat právě vám.
Stačí pár kliknutí

prekvapeni+darky-300x300 25304



ČTENÁŘSKÉ PŘÍBĚHY

Nabídka témat pro inspiraci
jaké příběhy bychom rádi uveřejnili


retrofoto




Další časopisy nakladatelství Sanoma Magazines Praha, s. r. o.

  • Magazín
  • Diskuze
  • Dotazy
  • Předplatné
vlm
  • O společnosti
  • Portfolio
  • Kariéra
  • Kontakt
  • Zásady zpracování osobních údajů
  • Všeobecné smluvní podmínky
  • Cookies
  • Zpracování dat
  • Kontaktní místo DSA Překvapení
  • Zpráva o moderaci obsahu dle DSA
Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s. 2018. Autorská práva vykonává vydavatel. Jakékoli užití části nebo celku, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem (mechanickým nebo elektronickým) i v jiném než českém jazyce bez písemného svolení vydavatele je zakázáno. ISSN: 1805-9465. Created by Sabre s.r.o.